2020 m. rugpjūčio 17 – 23 dienomis Ukmergės sporto centro auklėtiniai dalyvavo, socializacijos ir užimtumo programos, stovykloje "Dėmesys vienam ir kiekvienam vaikui".  Šios programos tikslas – organizuoti vaikų ir paauglių edukacinį ir sportinių įgūdžių ugdymą, suteikiant saviraiškos ir laisvalaikio užimtumo galimybes, siekiant žalingų įpročių ir poelgių prevencijos, formuojant socializacijos, komandinės veiklos supratimą ir įgūdžius, gerinant savijautą fizinio aktyvumo pagalbą, gamtinės, kultūrinės aplinkos darnoje.

Pirmoji stovyklos diena buvo skirta susipažinimui, komandų formavimui. Vaikai išklausė pirmosios pagalbos pamokėlę, kurią vedė sporto centro gydytojas Kęstutis Kralikevičius.

Antrąją dieną stovykloje lankėsi Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės Audra Bertašienė ir Dalia Butiškienė. Vykdydamos priklausomybių prevenciją sveikatos specialistės stovyklautojams pravedė užsiėmimą „Žalingi įpročiai – kaip pasakyti „NE““, kurio metu žaismingai ir išsamiai pateikė informaciją apie priklausomybes sukeliančias medžiagas, jų poveikį organizmui. Vaikai aktyviai dalyvavo diskusijose, uždavinėjo jiems aktualius klausimus, piešė, kaip jie supranta priklausomybes.

Antroje dienos pusėje stovyklautojai pasidalino skirtingas veiklas: krepšininkės, vadovaujamos sporto mokytojos Nijolės Vadapalienės vyko į edukacinę  išvyką po Molėtų rajoną, futbolo skyriaus auklėtinės, vadovaujamos sporto mokytojų Vytauto Tutlio ir Dariaus Petraškos, vyko į Tauragę dalyvauti Lietuvos moterų futbolo pirmos lygos varžybose, jauniausieji dalyviai rungėsi kvadrato, taiklumo konkurse, komandos žaidė tinklinį kitaip.

Trečioji  sportinių varžybų diena: krepšininkės varžėsi dėl apdovanojimų baudų metimo, tritaškių konkursuose, su vepriškiais vaikinais žaidė draugiškas krepšinio varžybas, mergaitės ir berniukai dalyvavo futbolo turnyre Šventupėje, kuriam vadovavo sporto mokytojai Darius Petraška, Tomas Striukys, vyresnės mergaitės taip pat Šventupėje žaidė Utenos apskrities moterų futbolo turnyre, po varžybų mergaitės pasidalinę dvi temas piešė piešinius su akvarele. Vakare vaikų laukė smagi vakarienė -  ant laužo keptos dešreles, diskoteka.

Ketvirtąją dieną pasibaigus sportinėms treniruotėms, smiginio varžyboms, atvyko Gyvūnų globos namų "Klajūnas" svečiai ir labai mieli, maži keturkojai, kurie suteikė stovyklautojams daug įspūdžių. Vadovė papasakojo apie globą, meilę ir pagarbą keturkojams.

Ši diena buvo svečių diena.  Atvykę, Ukmergės Vyčio šaulių kuopos ir Vilniaus šaulių atstovai vaikus mokė rikiuotis, maskuotis, išgyventi, šaudyti, įveikti kliūtis.

Penktadienį vaikai varžėsi boulingo, šaškių, stipruolio, estafečių, daiktų ieškojimo  varžybose,  kūrė piešinius ant tuščių degtukų dėžučių iš kurių sukūrė vieną didelį koliažą. Vyresnieji stovyklautojai vyko į Baltijos kelio bėgimą. Vakare smagu buvo vakaroti prie laužo, kol kepė  lauže bulvės komandos gavo užduotį, suvaidinti patarles. Komandos  labai  išradingai ir gražiai atliko užduotis.

Šeštąją dieną krepšininkės merginos žaidė draugiškas varžybas su vaikinais, futbolininkai vyko į Šventupę dalyvauti respublikiniame merginų futbolo turnyre, jauniausieji stovyklautojai su vadove Dalia Tamošauskiene ėjo į turistinį žygį prie Bečių šaltinio. Susirinkus ir pailsėjus vaikams į stovyklą po varžybų ir turistinio žygio vyko "protų mūšis",  vakare teatralizuoti komandų pasirodymai. Kiekvienam stovyklos dalyviui buvo įteikti prisiminimo medaliai, komandoms saldūs prizai, aktyviausiems dovanėlės.

Stovyklautojams gamta dovanojo puikų orą, vaikai galėjo eiti maudytis į upę ar ežerą, pabūti gamtos apsuptyje. Niekas negali atstoti vasaros stovyklos įspūdžių, draugų ir plačių šypsenų, šiltos vasariškos tarpusavio atmosferos.

Powered by JS Network Solutions